Interactive Guest Service

iLumio

iLumio otworzy większość cyfrowych zamków hotelowych

05/01/2017 11:45 Aktualności

digital-key-blog

 

Ailleron podpisał umowy z Assa Abloy i SALTO, największymi dostawcami zamków do drzwi hotelowych, kontrolującymi większość światowego rynku. Dzięki tym partnerstwom Ailleron rozszerzy ofertę systemu iLumio – od teraz polska spółka może oferować aplikację mobilną, która pozwoli na otwieranie większości hotelowych drzwi na świecie za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki przemyślanemu rozwojowi, pozyskiwanym partnerstwom oraz szerokim możliwościom integracji, iLumio staje się jednym z najbardziej zaawansowanych systemów hotelowych.

 

assa

 

 

 

Assa Abloy to międzynarodowa grupa z rocznym obrotem na poziomie 6 miliardów EUR, która obecnie zatrudnia ponad 46 000 pracowników. Firma działa w ponad 70 krajach i posiada wiodącą pozycję na rynku w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa oraz zabezpieczenia hotelowe. Rozmowy Ailleron SA z Assa Abloy były prowadzone w II połowie 2016 r. i zakończyły się podpisaniem umowy dotyczącej współpracy obu firm. Na mocy porozumienia Ailleron jako jedyna polska firma posiada obecnie certyfikat „Assa Abloy Certified Partner”.

 

Jesteśmy dumni z tego, że pozytywnie przeszliśmy proces weryfikacji i jako pierwszej firmie w Polsce udało nam się zostać certyfikowanym partnerem Assa Abloy Hospitality w zakresie kluczy mobilnych.  Od teraz możemy oficjalnie posługiwać się logiem „Assa Abloy Certified Partner”. Dzięki certyfikacji możemy oferować aplikację mobilną, która pozwoli na otwieranie drzwi w hotelach, które korzystają z technologii Assa Abloy. Ponadto możemy obecnie zapewnić hotelom pełen zakres usług – obejmujący zarówno zakup zamków, jak ich instalację oraz mobilne otwieranie – mówi Justyna Michalczyk, General Manager iLumio w Ailleron SA.

 

salto

 

 

 

Ailleron podjął również analogiczną współpracę z hiszpańską firmą SALTO, której rozwiązania są obecnie stosowane w ponad 2 milionach drzwi na całym świecie.  Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych, bezprzewodowych systemów dostępu, dających możliwość kontrolowania wszelkich zabezpieczeń drzwi bez komplikacji i ponoszenia dużych kosztów związanych np. z okablowaniem.

 

Dla optymalnych możliwości rozwoju systemu iLumio i dotarcia do największej rzeszy klientów postanowiliśmy nawiązać współpracę z dwoma największymi firmami w branży – SALTO i Assa Abloy, które stanowią około 80 proc. dostawców „klamek” do hoteli. Z naszych danych wynika, że hotele naprzemiennie wybierają w większości pomiędzy tymi producentami, stąd decyzja o integracji z obiema czołowymi firmami – dodaje Justyna Michalczyk.

 

Funkcja mobilnego klucza w telefonie jest ciekawą i bardzo innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych kart hotelowych czy kluczy. Przede wszystkim mobilny klucz jest dużo wygodniejszy w zastosowaniu i co ważne bezpieczny. System generuje zaszyfrowany klucz cyfrowy, który dostarczany jest gościom w postaci aplikacji do smartfona. Aplikacja jest odpowiednio zabezpieczona i wysyła klucz za pomocą bezpiecznego kanału komunikacji, dzięki czemu tylko autoryzowani użytkownicy otrzymują do niego dostęp.

 

Nieustanie rozwijamy się i rozbudowujemy iLumio, aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów, ale również pokazując kierunki, w jakich branża hotelarska będzie się rozwijać w aspekcie technologicznym. Z wykorzystaniem cyfrowego klucza omijamy uciążliwy proces rejestracji w tradycyjnej recepcji hotelowej – wystarczy zalogować się i odebrać swój wirtualny klucz przez telefon – dodaje Justyna Michalczyk.

Back

Zapraszamy do kontaktu

iLumio

Daniel Walczyk Konsultant ds. Sprzedaży

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.