Interactive Guest Service

iLumio

Czy hotele są gotowe na technologię głosową?

04/06/2018 10:15 Blog

 

Aż 78% obiektów hotelowych w najbliższym czasie planuje umożliwić swoim gościom zarządzanie automatyką pokoju za pomocą głosu – takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez Oracle Industry Connect. W jaki sposób branża technologiczna wpłynie na doświadczenia klientów?

 

Postęp technologiczny odgrywa kluczową rolę w rozwoju branży hotelarsko-gastronomicznej w ciągu ostatnich dwóch dekad. Hotele starają się pod tym względem nadrobić stracony dystans do innych branż oraz reagować na rosnące potrzeby swoich gości. Ostatnie lata pokazują bowiem jak bardzo zmieniały się oczekiwania klientów dotyczące technologicznej obsługi hotelu. Wpływa na to chociażby powszechne „uzależnienie” od oprogramowania i urządzeń mobilnych.

 

Dobrym tego przykładem jest dynamiczny wzrost dostępności aplikacji mobilnych zarówno w hotelach sieciowych jak i indywidualnych, które goście mogą pobrać na własne urządzenia z popularnymi systemami iOS i Android. Za pomocą aplikacji mobilnej już dziś goście mogą samodzielnie wykonać operacje, które dotychczas zabierały sporo czasu obsłudze hoteli, takie jak zameldowanie oraz wymeldowanie, dostęp do pokoju z pomocą cyfrowego klucza na telefonie i wszechobecnej technologii Bluetooth czy możliwość zaplanowania pobytu poprzez uzupełnienie swojego kalendarza w aplikacji o dostępne usługi i aktywności. W dobie komunikacji tekstowej i wideo niezwykle ważnym elementem takich aplikacji jest też obsługa tych dwóch kanałów kontaktu między gościem a hotelarzem. Na horyzoncie pojawia się jednak już kolejne wyzwanie technologiczne – systemy sterowania głosowego. Dlaczego warto się by hotel zainteresował się nimi już teraz?

 

Innowacyjne rozwiązania stają się częścią naszego życia. Nawet jeśli staramy się przed nimi bronić to patrząc wstecz na perspektywę 2-3 lat dostrzeżemy jak wiele elementów nowych technologii pojawiło się w naszym otoczeniu. Tempo tej technologicznej ekspansji szczególnie widoczne jest na przykładzie pokolenia Millenialsów, ponieważ komputery, smartfony oraz internet są obecne w ich życiu od najmłodszych lat. Doceniają oni przede wszystkim spersonalizowane usługi, które w połączeniu z biznesowym wyjazdem dają im naprawdę wyjątkowe doświadczenia. Rewolucja głosowa zapewni im jeszcze większy komfort. Na jakie udogodnienia będą mogli oni liczyć?

 

Śledząc najnowsze targi elektroniki użytkowej CES 2018, na których Amazon Echo i Google Home przedstawili nowe funkcjonalności swoich urządzeń, można być pewnym, że właśnie za pomocą głosu będą wykonywane połączenia telefoniczne bez konieczności podnoszenia słuchawki i ręcznego wybierania numeru. Natomiast kontrola telewizora pilotem z zainstalowanym mikrofonem oraz sterowanie żaluzji, czy oświetlenia, a także regulowanie temperatury w pokoju za pomocą mowy, zdecydowanie odmienią dotychczasową funkcjonalność wielu hotelowych pokoi. Obserwując to, w jakim kierunku zmierzają światowi liderzy elektroniki użytkowej można wysnuć śmiały wniosek, że w przyszłości hotelowe pokoje będą w pełni sterowane głosem.

 

To właśnie odpowiedni dobór nowoczesnych technologii coraz mocniej wpływa na ocenę pobytu i wyznacza dziś standardy, których spełnienie staje się gwarantem zaspokojenia oczekiwań gości. To one wyznaczają nowy kierunek, którego branża hotelarska nie powinna pomijać ani lekceważyć. Czy hotele są zatem gotowe na taką zmianę?

 

Back

Zapraszamy do kontaktu

iLumio

Daniel Walczyk Konsultant ds. Sprzedaży

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.