Interactive Guest Service

Ailleron
iLumio

Blog

Spędź wypoczynek w towarzystwie kolegi R2-D2

03/10/2016 10:52 Blog

iLumio_artykul_2

 

Wyobraź sobie wakacje lub podróż służbową w towarzystwie pomocy – robota. Poznaj Relay. Relay to robot wielkości popularnego R2-D2 zaprojektowany, aby pomóc pracownikom hotelu w codziennych, powtarzających się zadaniach. Wykonuje proste czynności, jeździ windą i chodzi po korytarzach, dostarczy niezbędne rzeczy, takiej jak: dodatkowy ręcznik, akcesoria higieniczne, a nawet kawę Starbucks bezpośrednio do Twojego pokoju.

 

Gdy maszyna wykonuje, podczas testów, 1500 udanych wycieczek w pierwszych 6 miesiącach pracy, oszczędzając godziny pracy personelu, Ci mogą zająć się zadaniami na wyższym poziomie, wymagającymi pracy ludzkiego umysłu, a nie „pracy rąk”. Relay porusza się za pomocą kamer 3D i Wi-Fi. Gdy otworzysz swe drzwi do pokoju, robot otwiera schowek z zamówionymi artykułami, co wyklucza ewentualną kradzież ze strony innych osób. Ma wgrany cały plan hotelu, więc wie dokładnie, gdzie ma się udać. Co więcej, potrafi spostrzec i sprawnie ominąć ludzi oraz przedmioty, które blokują mu ścieżkę. Kiedy jego misja jest zakończona, wraca do stacji dokującej, tak jak automatyczny odkurzacz.

 

Twórcy projektu Steve Cousins, Tessa Lau, Adrian Canoso i Izumi Yaskawa chcieli stworzyć robota, który będzie rzeczywiście dla zwykłych ludzi. Przez dziesięciolecia, roboty były zbyt skomplikowane, zbyt drogie i niebezpiecznie aby mogły funkcjonować w codziennym życiu człowieka. Dzięki połączeniu nowych technologii w oprogramowaniu robotyki oraz optymalizacji kosztów zrobotyzowanego sprzętu i komponentów, przeszkody te zniknęły – twierdzi Steve Cousins, CEO Savioke.

 

W Residence Inn Los Angeles LAX,  Relay już pracuje, a współpracownicy pieszczotliwie nazywają go Wally. Tom Beedon, kierownik hotelu, zauważa, że Wally jest gwiazdą, goście czasem zamawiają tylko po to, aby móc sobie zrobić zdjęcie z robotem i udostępnić je w mediach społecznościach. Najczęściej dostarczanym artykułem jest pasta do zębów.

 

Roboty swoje dostawcze usługi mogą świadczyć również w restauracjach, szpitalach, placówkach opieki osób starszych, czyli wszędzie tam, gdzie ludzie pracują, śpią lub jedzą. Więc jeśli jeszcze nie spotkałeś robota na swojej drodze, nie martw się, jest duże prawdopodobieństwo, że spotkasz go w niedalekiej przyszłości. Gdyby takiego robota można było przywołać jeszcze przez aplikację mobilną!? – każdy takiego pilota ma w kieszeni.

Powrót

Zapraszamy do kontaktu

iLumio

Daniel Walczyk Dyrektor Sprzedaży

iLumio to system hotelowy wybierany przez
8 na 10 nowobudowanych cztero i pięcio gwiazdkowych hoteli.

„Program hotelowy iLumio zapewnia najwyższy komfort obsługi gości. Błyskawiczna rezerwacja, zamawianie usług przez gości za pomocą kilku kliknięć bez konieczności opuszczania pokoju to tylko niektóre możliwości programu hotelowego iLumio. Oprogramowanie hotelowe iLumio pozawala hotelarzom na sprawne zarządzanie obsługą gościa a także na optymalizację kosztów operacyjnych hotelu. Wdrażając system zarządzania hotelem iLumio, Hotelarz otrzymuje wsparcie na wszystkich etapach implementacji łącznie z ciągłą asystą techniczną w trybie 24/7”.

Pokaż pełną treść zgodyOświadczam, iż jestem zainteresowany usługami świadczonymi przez firmę Ailleron SA, z siedzibą w Krakowie, ul. Życzkowskiego 20, 31-864 Kraków, KRS 0000385276. W związku z powyższym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prezentacji usług oferowanych przez Ailleron SA, a także na otrzymywanie za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i SMS-ów wysyłanych przez Ailleron SA, w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób, informacji handlowych oraz spersonalizowanych, istotnych informacji dotyczących produktów i usług firmy powiązanych z przedmiotem
Pokaż pełną treść zgodyAilleron SA, z siedzibą w Krakowie, ul. Życzkowskiego 20, 31-864 Kraków jako administrator danych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, informuje, że podanie danych jest dobrowolne, a ponadto osobie podającej dane przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: marketing@ailleron.com